Rekrutacja do projektu Pozytywna Energia w IT dobiegła końca.
Dziękujemy za zainteresowanie projektem i pozdrawiamy.

Zespół Pozytywna Energia w IT

Risk Partner i ZDZ zapraszają zmotywowane osoby do programu POZYTYWNA ENERGIA W IT. To program, w którym pomożemy Ci zacząć karierę zawodową w branży IT.

Program POZYTYWNA ENERGIA W IT zakłada wprowadzenie do branży IT młodych osób z wykształceniem nieinformatycznym, poprzez zapewnienie im pracy jako tester oprogramowania, inżynier wymagań lub analityk biznesowy

Zakres programu

Uczestnictwo w programie to ogromna szansa dla osób, które chcą w bezpiecznych warunkach, bez konieczności ponoszenia nakładów finansowych, zacząć budować karierę zawodową w branży IT.

 • Program rozpoczyna się od zgłoszenia do projektu przez internetowy formularz rekrutacyjny. Osoba zgłaszająca się do projektu musi potwierdzić spełnienie formalnych warunków uczestnictwa w projekcie.
 • Po przejściu rozmowy rekrutacyjnej i zakwalifikowaniu do projektu organizowane jest spotkanie z doradcą zawodowym. Podpisywana jest również umowa uczestnictwa.
 • Program rozpoczyna się od 5-dniowego kursu z obsługi komputerów. Stopień zaawansowania kursu zależy od umiejętności uczestnika. Może to być: ECDL lub ECDL Advanced, zakończony egzaminem, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat.
 • Następnym etapem jest 10-dniowe, szkolenie specjalistyczne połączone z praktycznymi warsztatami, również zakończone egzaminem z certyfikatem uznawanym na całym świecie. W zależności od predyspozycji Uczestnik kierowany jest na jedną z trzech ścieżek:
  • Tester oprogramowania z certyfikatem ISTQB

  • Inżynier wymagań z certyfikatem IREB

  • Analityk biznesowy z certyfikatem BPM

 • Kolejny etap programu to możliwość uczestnictwa w trzymiesięcznym, płatnym stażu w firmie technologicznej wskazanej przez organizatorów, w której uczestnik będzie mógł w praktyce zastosować nabytą w trakcie szkoleń wiedzę.
 • Po zakończeniu staży przez grupę uczestników, organizowane będą warsztaty podsumowujące staże, prowadzone przez ekspertów z różnych dziedzin IT, dzięki którym Uczestnicy poznają pełnię możliwości dalszego rozwoju w branży, poznają specjalizacje w już znanych dziedzinach i będą mogli skonfrontować własne doświadczenia z doświadczeniami innych uczestników.
 • Ostatnim krokiem jest zdobycie zatrudnienia, tu już wszystko zależy od Uczestnika, ale w tym etapie pomoc będzie równie silna: wsparcie doradcy zawodowego i pośrednika pracy, bezpośrednie kontakty ze śląskimi firmami z branży IT, czy rekomendacje na spotkania rekrutacyjne, to wszystko pozwoli osobom, którym zależy na ciekawej pracy w zawodzie z perspektywami wnieść pozytywną energię w IT!

Refundacja kosztów i korzyści

Uczestnicy programu POZYTYWNA ENERGIA W IT nie ponoszą nakładów finansowych, inwestują jedynie swój czas i zaangażowanie. Koszt szkolenia i egzaminów certyfikujących jest refundowany w 100%. Rynkowa wartość oferowanych szkoleń i certyfikatów, które może zdobyć uczestnik to ok. 5600 zł.

Każdy uczestnik biorący udział we wszystkich dniach szkoleniowych i 3-miesięcznym stażu otrzyma stypendia o łącznej wartości ok 3700 zł netto.
Dodatkowo uczestnicy otrzymają również wyżywienie podczas szkoleń, ubezpieczenie ZUS i możliwość uzyskania zwrotu kosztów dojazdu (max 100zł/miesiąc).

Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie uczestników do odbycia  ww. stażu we wskazanej przez nas spółce technologicznej. Z uczestnikami programu zawieramy umowę, która jest gwarancją przestrzegania zasad programu przez obie strony.

Dostawca szkoleń

Testility – firma z wieloletnim doświadczeniem z zakresu usług branży IT, która skupia się na zapewnianiu jakości w rozwiązaniach informatycznych. Testility odnosi sukcesy w szkoleniu ludzi rozpoczynających karierę w IT oraz w budowaniu skutecznych zespołów testerskich.

http://testility.pl

Patronat techniczny

Spiid – firma specjalizująca się w szeroko pojętej dziedzinie hurtowni danych, dostarczająca m.in usługi analizy potrzeb raportowych, usługi projektowania i uruchamiania systemów zasilania i raportowania. Spiid udostępni aplikację do testów na część warsztatową.

http://spiid.pl

Ścieżka kariery

Wybór jednej z 3 proponowanych przez nas ścieżek do najlepszy sposób na start w świecie IT.

Dzięki szkoleniom, warsztatom, a w końcu stażom poznasz różne metody pracy, różne zespoły i różne rodzaje oprogramowania. Wystarczy zadecydować w jakiej dziedzinie chcesz zostać ekspertem. Twój wybór!

Krok 1: Profilowanie

POZYTYWNA ENERGIA W IT rozpoczyna się od indywidualnego ustalenia umiejętności i predyspozycji zawodowych uczestnika i zdecydowania jaka ścieżka kariery jest najlepszym dla niego wyborem.

Krok 2: Intensywne szkolenia

Kolejny krok rozpoczyna się od intensywnych szkoleń i warsztatów, na których nauczysz się obsługi komputera i dowiesz się na czym polega praca w zawodzie który wybrałeś/aś. Przygotujemy Cię również do przystąpienia do egzaminu certyfikującego.

Krok 3: Międzynarodowe certyfikaty

W trakcie szkoleń uczestnik przystąpi do 2 egzaminów po których zdaniu będzie mógł cieszyć się popularnymi certyfikatami otwierającymi pierwsze poziomy wybranej ścieżki kariery. ECDL, ECDL Advanced, ISTQB – foundation level, IREB – foundation level, BPM – foundation level, to najbardziej rozpoznawalne certyfikaty, cenione przez pracodawców na całym świecie.

Krok 4: Staże i zatrudnienie

Po zdanym egzaminie masz szansę dołączyć do zespołu tworzącego oprogramowanie na 3-miesięczny płatny staż, we wskazanej przez nas firmie technologicznej. Po stażu odbędą się warsztaty podsumowujące i przygotowujące Cię do podjęcia pracy w IT.

Witaj w świecie IT!